Odnośniki

Fotokod z linkiem do niniejszej strony

Fotokod

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka
-- w całym serwisie

Menu

Nawigacja

 • INWESTYCJA: PRZEBUDOWA SKRZYŻOWANIA ULIC KOŚCIUSZKI, LELEWELA I SIENKIEWICZA NA SKRZYŻOWANIE TYPU RONDO WRAZ Z PRZEBUDOWĄ ULIC LELEWELA, KOŚCIUSZKI, GRANICZNEJ I BRUKOWEJ W M. MŁAWA - ETAP I

Treść strony

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS ROBÓT

ETAP 1

Roboty będą prowadzone odcinkowo z wprowadzanymi stopniowo w  kolejnych etapach ograniczeniami w ruchu kołowym. Obszary wyłączone z ruchu zostały podzielone na etapy, umożliwiające dojazd oraz dojście pieszych do budynków mieszkalnych oraz usługowych w obrębie ulicy Joachima Lelewela. Roboty wykonywane w tym etapie będą prowadzone w obrębie chodnika i pasa dzielącego, wyłączając część jezdni z pozostawieniem dla ruchu pojazdów pasu przejazdu o szerokości min. 2,75m.

 

Rys. 1 i Rys. 1A:

Roboty będą prowadzone w pasie dzielącym ul. Joachima Lelewela na odcinku od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z ul. Zygmunta Krasińskiego. Jezdnie na ulicy Joachima Lelewela zostaną zwężone do szerokości min. 2,75m. Na ulicy Joachima Lelewela zostanie zasłonięty lewoskręt w ul. Tadeusza Kościuszki umożliwiając ruch pojazdów na wprost. Ponadto zostaną wygrodzone dwa przejścia dla pieszych. Ruch pieszych zostanie skierowany na sąsiednie przejścia dla pieszych.

 

Rys. 1B:

Roboty będą prowadzone na ul. Joachima Lelewela na odcinku od skrzyżowania z ul. Tadeusza Kościuszki do wjazdu na parking przy Bursie Szkolnej. Jezdnie na ulicy Joachima Lelewela zostaną zwężone do szerokości min. 2,75m. Na ulicy Joachima Lelewela zostanie zasłonięty pas do jazdy na wprost w ul. Tadeusza Kościuszki umożliwiając skręt pojazdów w ul. Tadeusza Kościuszki. Ponadto po obu stronach ul. Joachima Lelewela zostaną zamknięte chodniki dla pieszych z wyjątkiem dojść do posesji.

 

Rys. 1C:

Roboty będą prowadzone na ul. Joachima Lelewela na odcinku od wjazdu na parking przy Bursie Szkolnej do skrzyżowania z ul. Zygmunta Krasińskiego. Jezdnie na ulicy Joachima Lelewela zostaną zwężone do szerokości min. 2,75m. Ponadto po obu stronach ul. Joachima Lelewela zostaną zamknięte chodniki dla pieszych z wyjątkiem dojść do posesji.

 

Rys. 1.2 i Rys. 1.2A:

Roboty będą prowadzone w pasie dzielącym ul. Joachima Lelewela na odcinku od skrzyżowania z ul. Zygmunta Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, Żwirki i Kopernika. Jezdnie na ulicy Joachima Lelewela zostaną zwężone do szerokości min. 2,75m. Na ulicy Joachima Lelewela zostanie zasłonięte wydzielone pasy ruchu. Ponadto zostaną wygrodzone przejścia dla pieszych. Ruch pieszych zostanie skierowany na sąsiednie przejścia dla pieszych.

 

Rys. 1.2B:

Roboty będą prowadzone na ul. Joachima Lelewela na odcinku od skrzyżowania z ul. Zygmunta Krasińskiego do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego, Żwirki i Kopernika. Jezdnie na ulicy Joachima Lelewela zostaną zwężone do szerokości min. 2,75m. Na ulicy Joachima Lelewela zostanie zasłonięte wydzielone pasy ruchu. Ponadto po obu stronach ul. Joachima Lelewela zostaną zamknięte chodniki dla pieszych z wyjątkiem dojść do posesji.

 

drukuj (ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS ROBÓT)

 • autor informacji: Piotr Kowalski
  data wytworzenia: 2019-03-11
 • opublikował: Anna Piliszek
  data publikacji: 2019-03-11 09:54

Czasowa organizacja ruchu - rysunki

drukuj (Czasowa organizacja ruchu - rysunki)

 • autor informacji: Wykonawca robót
  data wytworzenia: 2019-03-08
 • opublikował: Anna Piliszek
  data publikacji: 2019-03-11 09:56

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS ROBÓT - ETAP II

Etap 2

 

Roboty prowadzone w 2 etapie będą polegały na:

- budowie elementów drogowych ulicy Lelewela na odcinku od ulicy Piłsudskiego do ulicy Kościuszki, wraz z budową skrzyżowania typu rondo z ulicą Kościuszki

- budowie kanalizacji deszczowej i parkingu przed komendą Powiatową Policji.

W celu przebudowy infrastruktury technicznej i architektury drogowej wymagane jest wprowadzenie ograniczeń w ruchu kołowym i pieszych i ze względu na zamknięcie przejazdu ważnymi ciągami komunikacyjnymi miasta – ulicami Lelewela i Kościuszki, wyznaczenia ich objazdów.

Zostanie włączony z ruchu obszar pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Żwirki (droga wojewódzka nr 544) i ulicami Kościuszki i Reymonta (pozostawiony tą ulicą przejazd), z jednoczesnym umożliwieniem dojazdu oraz dojścia pieszych do budynków mieszkalnych oraz usługowych w obrębie ulicy Lelewela.

Wyznaczono objazd w kierunku Szreńska i Warszawy drogą wojewódzką nr 544 ulicami Żwirki, Padlewskiego, Rynek i Warszawską, dalej drogą gminną ul. Grzebskiego i drogami powiatowymi Płocką, Powstańców Styczniowych i Sienkiewicza.

W drugim kierunku wyznaczono objazd do Działdowa i Żuromina i do ulicy Kościuszki ulicami Św. Wojciecha (droga gminna), Sienkiewicza, Powstańców Styczniowych (drogi powiatowe), i dalej Grzebskiego (droga gminna) i drogą wojewódzką nr 544.

Ze względu na brak przejazdu ulicą Krasińskiego do ulicy Lelewela, wprowadzono oznakowanie drogi znakami D-4.

Dla ułatwienia dojazdu i przejazdu ulicą Kościuszki (brak przejazdu przez zamknięte skrzyżowanie z ulicą Lelewela) wprowadzono ruch dwukierunkowy na ulicy Ordona na odcinka od ulicy Kościuszki do wjazdu na parking marketu Lidl.

Ze względu na konieczność pozostawienia możliwości parkowania pojazdów KPP oraz jej pracowników, wprowadzono ograniczenia w parkowaniu pojazdów na ulicy Kościuszki od ulicy Ordona do ul. Lelewela oraz na parkingu przed KPP, dopuszczając postój pojazdów policji na chodniku ulicy Sienkiewicza przed komendą.

drukuj (ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA CZAS ROBÓT - ETAP II)

 • autor informacji: Wykonawca robót
  data wytworzenia: 2019-04-09
 • opublikował: Anna Piliszek
  data publikacji: 2019-04-09 13:30

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 809
Ostatnia aktualizacja obecnej strony: 2019-04-09 13:39

PZD Mława

ul. Stefana Roweckiego "Grota" 10
06-500 Mława

Dane kontaktowe

telefon/faks:
(23) 654 34 68
(23) 654 30 20

e-mail: pzd@powiatmlawski.pl

Godziny urzędowania

poniedziałek-piątek 7.00-15.00

Odnośniki

Metryka strony BIP

Licznik odwiedzin strony BIP: 5271150
Ostatnia aktualizacja strony BIP: 2020-06-18 14:15

Stopka strony